| Lavvvvvvvvvvvvvvi a întrebat:

Am un telefon samsung si am cumparat cablu de date pentru el dar nu stiu cum pot sa il "activez" adica trebuie sa iau ceva de pe net sa instalez sau ce trebuie sa fac? FUNDA marebig grin

Răspuns Câştigător
| pbkbtttllll a răspuns:

Ciau
Bagi cablul in telefon, apoi in PC si iti va aparea pe bara de start in partea dreapta un mesaj in care ti se va spune ceva de genul 'device is not recognize'. Dai click acolo si daca ai netu' pornit ti se va descarca automat driverul pentru telefonul tau...mai departe te descurci ca e simpluwinking

1 răspuns:
| Gabbyellal a răspuns:

Pai cand ai cumparat cablul de date nu ai primit si un CD? Eu am primit unul si a trebuit sa il instalez in calculator dar nu se activa decat cand bagam cablul de date... Sau mai am un Sony Ericsson si am si cablu de date, iar la ila nu trebuie sa instalez nimic doar sa bag cablul de date in telefon si calculator si apoi intri in compiuterul meu si gasesti acolo