| xdiduuu a întrebat:

Am un telefon Samsung si am cumparat cablu de date pentru el dar nu stiu cum pot sa il "activez" adica trebuie sa iau ceva de pe net sa instalez sau ce trebuie sa fac? FUNDA mare big grin

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu dar pe computer trebuie sa instalezi programul Kies de pe site-ul Samsung. Sa ai cablul legat la telefon si computer cand il instalezi.

| xdiduuu explică (pentru Salontanul):

Sa am cablul legat? Ok voi incerca acum. Daca merge iti voi spune.

| xdiduuu explică (pentru Salontanul):

Imi apare ca am o problema. de ce oare?

| Salontanul a răspuns (pentru xdiduuu):

Ce problema?

| mona a răspuns (pentru xdiduuu):

Instaleaza programul fara sa bagi cablu de date, abia dupa ce l-ai instalat il bagi

| xdiduuu explică (pentru Salontanul):

USB is not ricunosciuto, cam asa.

| Salontanul a răspuns (pentru xdiduuu):

Ceva drivere de la computer lipsesc. Fa urmatorul lucru:
Intra in
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.
Reancerca instalarea programului Kies, apoi.

| mona a răspuns:

Trebuie sa instalezi,, Samsung kies,,