| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca multe fete de pe TPU au zis ca nu le pasa de fizic la un barbat, ci mai mult caracterul.
Asa ca vin cu o noua intrebare pentru ele.
Imaginati-va 2 baieti. Sa-i numim A si B. Amandoi au un IQ de 140, sunt iubitori, respectuosi, amabili, glumeti si foarte romantici, etc.(sau ce calitati deosebita va plac voua la baieti in general)
Doar ca A are o inaltime de 1.60, are pielea negricioasa, parul brunet, ochi maro, e chelios, poarta ochelari, e slabanog, are aparat dentar, scula de 10cm, e cocosat si oricine il poate pune la scandenberg.
Baiatul B in schimb are 1. 85cm, are parul blond, are ochi albastri, pielea usor bronzata, e foarte musculos, are parul ondulat, e mereu in forma, nu are probleme cu vederea sau dantura, o are lunga de 18cm.
Acum imaginativa ca amandoi va intreaba intr-un mod la fel de romantic:,, Vrei sa fii iubita mea?".
Pe cine ati alege si de ce?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce porcarie de intrebare. Logic ca fiind la fel ca si caracter il alegi pe ala mai frumos, ideea era ca daca apare un tip foarte calumea cu calitatile alea dar nu e cel mai frumos nu-l refuzi doar ca nu e asa cfrumos. Sa nu mai zic ca te-ai si dus in 2 extreme, dar deh, ne-am obisnuit deja

| RAY a răspuns:

Si tu chiar crezi ca ele o sa isi raspunda sincer, fi serios

| Freya1 a răspuns:

Cine a scris inaintea mea a scris bine, ai probleme.
Nu stiu cu ce te deranjaza pe tine daca aspectul conteaza sau nu si pentru cine ce conteaza. Oricum fiecare om vede frumosul in felul lui, poate ce iti place tie altuia nu ii place si atunci de ce atata stres.
Nu a spus nimeni ca nu te uiti la aspectul fizic, spune ca nu este principalul criteriu dupa care te iei. Daca gasesti un baiat destept si cerebral ce se intampla sa fie si frumos ok, daca nu este chiar luat din reviste dar te intelegi cu el si e cum trebuie din nou este ok si nu il refuzi sau renunti asta este ideea.
Hai sa nu mai bagam scuza cu aspectul fizic ca sa acoperim faptul ca nu ne duce capul sau nu putem fi barbati.

| raMLesS a răspuns:

Esti prea frustrat.
Gandesti mult prea imatur.