| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Sunt chiar urata! laughing Multi baieti mi-au spus. Adica am pielea de culoare ciudata, galbena (cand eram mica am avut hepatita), am fata de barbat, seman cu tata care si ala e un urat, am sprancene drepte si rare ca de bebelus, am ochi de drogata (mi s-a mai spus), am 1.60 inaltime si am 13 ani si plus ca am parul brunet si ochi caprui. Multe fete si multi baieti mi-au spus ca am fata de barbat si ca sunt urata. Pana acum nu am avut niciun "admirator" sau iubit. happy Sunt forever alone. sad

Răspuns Câştigător
| UnOmModest a răspuns:

Boala copiilor din ziua de azi, si anume: ''O, vai draga! cum arati!'', ''Hainele nu sunt de firma!'', ''Ce telefon ai'', ''Sunt smecher''. Ma dezgusta toate astea...
Revinoti! ai 13 ani, ce...
Baga-ti mintile in cap, si NU! nu esti urata, fiecare om este diferit, fiecare om este in felul lui.
Sti cum se spune, frumusetea ca frumuseta, dar si capul ala de ce sta pe umeri?
Nu te mai lua dupa toti nemernicii care spun fel si fel de lucruri la adresa ta, pentru ca tu facandu-le pe plac te
distrugi. Si pana la urma, cine sunt ei? Hmm... De ce ii asculti?
Fi tu insuti si nu ii asculta pe alti, pentru ca nu se stie niciodata, cine rade la urma rade mai bine!
Eu spun sa pui mana pe CARTE, si a iti vezi de copilaria ta si lasa baieti, peste cativa ani vei avea tot timpul din lume, insa pana atunci vezi-ti de treaba ta.
Lasa prostiile, fa ceva util, ceva
care te-ar putea ajuta in viata!
Sti cum se spune: Fa ce vrei, dar fa in BINE nu in RAU!
O zi buna!

16 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Lasa nu fi suparata, ca ai timp, ai doar 13 ani, ai toata viata inainte, nu trebuie sa te panichezi chiar deloc.

| valentingb a răspuns:

Foarte bine, la 13 ani nici nu ar fi trebuit sa ai pe cineva. Ai o poza? Ar fi mai simplu.
Degeaba sunt unele frumoase, daca au o atitudine de toata jena, nesimtirea si mai sunt si proaste pe de-asupra. Crezi ca cineva nu mai poate ca nu arati ca. Angelina? Ete, na! Da, la prima impresie poti avea probleme, dar haide sa iti spun un secret, albul ochiului meu drept e NEGRU. Si ce, daca sunt prietenos, respectuos, vorbesc si ma comport adecvat, nu fuge nimeni de mine. Iar eu in timp am invatat ca unii oameni urati se considera frumosi, iar unii oameni frumosi se considera urati. Poate esti pesimista, poate realista, dar asta te ridica mult desupra "zanelor" si pitipoancelor care cred ca un barbat nu mai poate de talentele lor. (Da, iesi cu una din ele, o saruti, alte chestii, dar n-o sa te insori cu ea.)
Din pacate sunt dezamagit nu de frumusetea ta, oricum nu cred ca esti urata(plus ca dupa 5 minute te obisnuiesti cu persoana de langa tine, stii asta, nu?), sunt dezamagit insa de numele ales pentru site. Fie il schimbi, fie contul va fi suspendat sau numele va fi schimbat de admin.
Poti sa nu fii frumoasa, dar sa fii o incantare, toata lumea sa vrea sa stea langa tine, sa vorbeasca cu tine, etcetera. Dar daca ai un limbaj asa frumos...cum sa nu iti toarne in fata : esti urata. Probabil nici nu esti, doar au vrut sa te faca sa te simti prost.
Chinezii sunt galbeni, si sunt un miliard. Deci cineva tot ii considera frumosi si frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand nu vad nicio intrebare in tot romanul asta scris de tine si in al doilea rand cred ca iti bati joc de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Naspa pentru tine.

| zuzualina a răspuns:

La 13 ani deja vrei iubit?
Ştii ce să faci: pe oiţa care se scarpină în c*r. Caută-ţi sora. O cheamă Muma Pădurii. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| zuzualina a răspuns (pentru DrugღDreamsツ):

Of of ce ne mai supărăm. Dacă vroiai cuvinte frumoase trebuia să spui că ai 1, 90, 50 kg şi ai ieşit Miss Univers. laughing :d

Răspuns utilizator avertizat
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Stiu cum e, dar cu putina indemanare si putin machiaj, iti poti corecta culoarea fetei, forma ochilor, sprancenele (creion/fard pentru. sprancene si niste ulei de ricin seara pentru indesire) si putin toc nu iti omoara picioarele.
Despre iubiti, bucura-te cat n-ai laughing
Funa?

| olivikkka a răspuns:

Pai ai 13 ani inca esti mica pentru un iubit. Nu te lua dupa vorbele altora in ziua de azi sunt atitea proceduri ca te transformi in printesa si in plus esti in faza de dezvoltare. Am vazut o multime de vedete care in copilarie erau urite dar au ajuns atit de admirate de lume, bafta si nu te descuraja

| SirGeo a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui fiecare avem o frumusete aparte deci nu te lua dupa alti si nu-ti face parinti urati.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim5566 a răspuns:

Si care e intrebarea? De ce ne spui noua? Astepti pe cineva care sa iti zica "Nuuu, esti cea mai frumoasa"?

| Rebekka97 a răspuns:

Eh lasa....ai abia 13 ani.N-ai citit "Ratusca cea urata"? Poate te transformi si tu intr-o lebadalaughing:*

| lucik93 a răspuns:

Of of ce multe povesti gasitilaughing

| ingerashmyk a răspuns:

Nicioadata nu trebuie sa te iei dupa ce zice lumea...inca esti micuta ai sa vezi cand vei mai creste ca te vei schimba. cu iubitukl cad vine vremea lui o sa ai momentan nu cred ca e asa mare lucru ca esti solo.