| Anomim2025 a întrebat:

Am voie cu portofelul sa intru in sala la Examenul de Bacalaureat?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

De fapt, in principal, important e sa nu ai telefonul mobil la tine sau alte materiale care sa te ajute la examen. Chiar daca le vei folosi sau nu, vei fi eliminat daca sunt gasite asupra ta. In ceea ce priveste banii, cheile, tigarile, portofelul, consecintele nu sunt atat de drastice, dar ar fi, totusi, bine sa le lasi la sala de depozitare. Intrucat totul se face sub indrumarea unui profesor, iar obiectele sunt puse in saci menajeri, care ulterior sunt sigilitati, nu exista riscul sa pierzi ceva.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu.
Doar instrumente de scris, o sticla de apa fara eticheta, un pachet de servetele eventual si buletinul.

| William a răspuns:

Spaga se pune in plic iar plicul intr-o revista.

| AdrianaB1 a răspuns:

Nu,in nici-un caz ))

| RoxSiAna a răspuns:

Nu, nu ai voie sa ai nimic la tine, doar pix, radiera, rigla, creion...

| Anomim2025 explică (pentru RoxSiAna):

Nici macar cheile de la casa? Asta e ridicol.