| tadeee a întrebat:

Anu trecut am terminat scoala profesionala si anul acesta m-am inscris la seral. Stiti cumva anul viitor scolar as putea sa ma transfer la liceu la zi. Si cati ani mai trebuie sa mai fac la liceu

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil transferul la liceu cursul de zi, deoarece ai iesit din sistemul scolar normal nemaiputand sa te intorci niciodata la cursul de zi.
Dar vestea buna este ca poti face liceul la curs seral, clasele 11-12-13, deoarece se fac numai 4 ore pe zi, dar se fac 13 ani la seral, iar dupa terminarea lor, poti sustine BAC-ul.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu ai cum sa te mai transferi la liceu la zi de la seral in nici un fel. Puteai doar daca aveai sub 18 ani atunci cand ai terminat scoala profesionala de vreme ce la seral nu primesc decat elevi 18+.