| AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA a întrebat:

Anul acesta am fost transferata intr-un alt liceul, deci un alt liceu o noua viata, un alt inceput, alti colegi si alti profesori.In scoala in care am fost pina acuma eram considerata o persoana timida mai retrasa, necomunicabila. Profitind de aceasta ocazie ca nimeni din ei nu ma cunoaste am vrut sa par altceva decit ceea ce sunt de fapt si astfel am creat impresii gresite noilor colegi, iesind mai rau decit am vrut sa fie. Faceam glume care nu erau deloc bune, incercam sa rid mai des la glumele facute de colegi nu a iesit bine deloc.As putea schimba asta? Si cum?

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Timpurile se schimba, oamenii nu - Magneto

| zerro17 a răspuns:

E destul de greu.
O solutie iti ar fi sa iti faci prieteni ca apoi prietenii sa vada cum esti ca sa le zica si celorlalti.
Alta solutie nu vad. Nu e bine sa incerci sa fii altcineva. Cine te place, te place asa cum esti.

| SebastianBoanca a răspuns:

Pai fi tu insuti si daca nu te plac e problema lor. Oricum in viata asta nu toti oamenii o sa te placa