| Anonima2937 a întrebat:

Anul asta am uitat sa imi duc carnetul de elev la scoala.Stiu ca nu este important si ca acesta este doar pentru a vedea parintii notele.Dar cineva m-a intrebat daca il am vizat.Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Trebuia sa il duci la secretariat / administratie, urmand sa primesti o ștampila. Asta inseamna carnet vizat. In principiu trebuia sa faci asta, insa de acum asta e. Nu cred insa ca mai poate fi folosit pentru acele beneficii. (bilete de transport reduse, la muzee se platea mai putin etc)

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Carnetul se vizeaza la inceputul anului scolar si consta in punerea unei stampile.