| Aryawang a întrebat:

Anul ăsta în luna mai cea mai buna prietenă a mea a renunțat la mine dintr-un motiv pe care nici eu nu-l știu. De atunci mă simt oribil, era singura persoană de care mă atașasem, simt că nu mai am pe nimeni lângă mine. Eu nu prea am prieteni, îmi este greu sa vorbesc cu persoane noi, am anxietate socială și de fiecare data când încerc să vorbesc cu cineva mă panichez și o dau în bară. Nu mă pricep la făcut conversație și îmi este greu să mă apropii de cineva, vreau prieteni dar simt că degeaba încerc, că nimeni nu mă vrea în preajmă, la școală colegii își bat joc de mine, simt că nu mai suport. Chiar nu mai știu ce să fac.
Știu că sună aiurea ce am spus mai sus dar chiar vreau să-mi revin și nu știu cum, va rog frumos, dacă aveți sfaturi chiar aș aprecia foarte mult.

Răspuns Câştigător
| MPersephone a răspuns:

Din pacate oamenii vin si pleaca. Unii oameni nu au fost meniti sa fie prietenii nostri, ci doar niste calatori in viata noastra. Vei pierde multi prieteni, increderea ta e valoroasa, va trebui sa fii atenta cui i-o oferi, pentru a nu fi distrusa complet.
Iti revii realizand ca e ceva normal, toti pierdem prieteni la un moment dat, iar cei mai loiali sufera cel mai mult. Ramai deschisa la ideea de a avea noi prieteni, de a comunica, de a fi tu insuti cu oamenii si mergi mai departe.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unica soluție este să încerci din nou și din nou.