| Emilia2499 a întrebat:

Anul asta intru si eu la liceu. Nu știu ce profil sa aleg, ma pricep la chimie dar la biologie sunt praf, de cand facem online profesorul nu si-a dat interesul si nu am reușit sa mai înțeleg nimic. Întrebarea mea este, daca dau pe stiinte ale naturii (bio-chimie) o sa ma afecteze faptul ca nu prea știu biologie? As vrea sa o dau pe medicina. M- am mai gandit sa dau la mate-info, dar cu informatica sunt praf, nu imi place deloc. De aici as fi vrut sa urmez arhitectura, intrucat o tin bine si cu geometria si am si talent la desen. Va rog sa ma ajutati cu niște sfaturi... Părinții mei nu prea tin cont de ceea ce imi place si vor sa ma trimita pe mate-info ca sa aiba ei subiect de lauda si sa ma tina prin pregătiri la mate..chiar nu am idee sad

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă îți place chimia mergi pe științe. Oricum cu biologia o iei iar de la 0 in liceu și dacă vrei medicina se potrivește. La mate info se face suficientă informatica, vei da teza la informatica chiar și dacă nu îți place nu are rost. Mate faci și la științe ( îmi amintesc ca in clasa a doispea făceam 5 ore pe săptămâna cu opționalele alea laughing ).

1 răspuns:
| mir980000000 a răspuns:

Stai linistit.La mate info faci foarte putina informatica.Vei face matematica, fizica si chimie multa asa ca ar fi o optiune.