| lila40 a întrebat:

Aoleu deci simt ca nu mai pot! Vesnik problema a adolescentilor:parintii! tata ca tata dar mama...deci pur si simplu nu mai pot! o sa innebunesc. A venit vacanta de vara si aar vrea sa stau toata ziua inchisa in casa! Totusi am 15 ani si vreau si eu sa ies cu prietenii pe afara, adica prin parc care e la 2 strazi departare de minecryingacum cateva zile cand i am zis ca plec cu o prietena de-a mea prin parc a incxeput sa puna tot felul` de intrebare de genu`: ce faceti voi in parc? ce cautati pe acolo? Dar n am bagat o in seama si am plecat! Ma mir ca nu mi a facut scandal cand am venitcryingieri tot la fel trebuie sa plec la scoala sa imi iau albumu si am primit un msj si gata a inceput: ce ti a scris? cine ti a scris? ti a spus ca nu mai merge cu tine la scoala nu? deci nu te mai duci nu? si i am spus ca ce o int ca eu nu ii citesc ei mesajele, si ea mi a spus : cum sa imi citesti u mesajele mele ca eu te am nascut(a avut o alta exprimare) pe tine nu tu pe mine! deci chiar simt ca nu mai rezist! azi iar m am certat cu ea pentru ca am intrebare pe un ton calm eu oare cu ce ma imbrac la premiere si ea repede ca n ai si u o fusta acolo? asa faci mereu!
VA rog niste sfaturi! De vb cu ea nici nu se pune problema!

1 răspuns:
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

E tipic intr-adevar dar e prea mult exces din partea ei straight face gandeste -te ca poate e obosita sau pur si simplu vrea sa iti poarte de grija mai mult ca oricand pentru ca nu vrea sa accepte trecerea asta rapida a timpului si faptul ca ai crescut. Acum, daca nu vb cu ea, vb cu tatal tau si explica-i lui. Poate el va reusi sa ii vorbeasca mamei tale si sa ii zica de toate nevoile tale la 15 ani. Din partea ta nu trebuie decat sa oferi autocontrol, disciplina(sa nu te infurii si sa faci vreo prostie sau sa tipi la mama ta sau dne fereste sa mai faci vreo nebunie). Sinceritatea de obicei este f buna, dar in astfel de cazuri ar fi mai bine sa fi un pic mai retrasa, sa nu ii dai multe amanunte despre viata ta despre ceea ce faci cu cine mergi la plimbare ca sa nu se \gandeasca la idiotenii si sa speculeze. happy In concluzie, ori vb cu tatal tau, ori pur si simplu stai mai in umbra sa te indepartezi ori amandoua big grin