| friday a întrebat:

Aparatul dentar se poate folosi pentrua corecta pozitia unui singur dinte? Daca nu, cum poti indtrpta pozitia lui?

2 răspunsuri:
| ByaKid a răspuns:

Cu placuta.Dar daca vorbesti cu un dentist iti va da el mai multe detalii

| Yuuuki a răspuns:

Iti spun din experienta mea propriebig grinaca vrei sa iti indrepti doar 1 dinte, te duci frumos la medicul dentist si o sa iti spuna sa porti pentru o perioada scurta de timp un aparat dentar simplu.Acest aparat dentar este ca o masca care iti acopera toata dantura de jos sau sus(depinde unde este dintele stramb).Poti sa i ceri o culoarea anume,acesta il poti purta noaptea/si in timpul zilei cand esti acasa cu familia.Aparatul nu este greu de intretinut,o curatare consta in apune aparatul intr-un pahar cu apa si o pastila speciala care se dizolva si curata aparatul.Daca vrei mai multe detalii cauta pe internet, sau du-te la un dentist. Sper ca te-am ajutat, succes:d. Funda?:d