| adelina23 a întrebat:

Acum cateva mi-am pus un dinte de ceramica care ii cimentat definitiv si apoi mi-am dat aparatul dentar jos si am constatat ca este mai inchis la culoare decat restul dintiilor, se mai poate albi un dinte de ceramica dupa cimentare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Cu metode normale (spalat, floss, apa de gura) nu. ala are o culoare definitiva. dentistul o poate schimba. el are substanta aia si poate alege culoarea. dar tu si daca te duci la albire profesionala, o sa se albeasca dintii naturali si plombele sau lucrarile efectuate vor ramane in culoarea facuta. nu sunt din aceeasi substanta ca dintele (smalt) sa actioneze produsele igienice la fel happy