| Maduu_5819 a întrebat:

Aproape in fiecare noapte visez ca parintii mei mor, sau ca eu mor... Tot felul de visuri ciudate si groaznice... De multe ori ma trezesc plangand... Am nevoie de ajutorul vostru sa`mi spune`ti ce semnifica visurile astea... Funda; x

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Daca ai visat o data/ de doua ori si acum te gandesti tot la asta e inevitavil sa nu visezi din nou.Eu nu cred ca visele semnifica ceva, ai putea sa dormi mai mult si vei avea o sansa mai mare sa nu-ti amintesti ce ai visat ( visam in fiecare noape 3 minute, dar nu ne amintim mereu )

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
Aceste vise nu semnifică decât un singur lucru: frica ta de moarte, care probabil a fost accentuată în ultima perioadă din cauza unor evenimente neplăcute sau ştiri la TV(în ziua de azi doar rele auzi la ştiri).
Încearcă să nu plângi atunci când te trzeşti şi nu spune la nimeni ce ai visat,căci va face acest vis mai greu de uitat. Dacă te trezeşti în timpul nopţii încearcă să te calmezi cântând în gând un gând. Să nu laşi defel pauză,să nu te opreşti din cântat(în gând) până când nu te calmezi. Uite un cântec care îmi place mie să-l când ori de câte ori am o problemă. Îmi place mai ales versul: ''Şi cheia e doar ea, muzica.'' Sugestiv, nu? Versul ăsta vrea să ne explice că muzica e cale spre rezolvarea oricărei probleme, e ''cheia'' fericirii.

Aici ai versurile:
http://www.versuri.ro/versuri/leklk_maria+gospodin+poarta+catre+vis.html
Iar aici melodia:
http://www.youtube.com/watch?v=aUyJY49Msww
Iar dacă te trezeşti dimineaţa uită-te rapid la soare. O colegă de-a mea mi-a spus că atunci când visează urât ea se uită la soare şi uită. Nu am încercat încă asta, dar nu strică să încerci şi tu.
Sper că te-am ajutat!

| airam a răspuns:

Iti spui rugaciunile in fiecare seara si dimineata?

| vaa a răspuns:

Cand visezi ca moare cineva se spune ca ii iei moartea=traieste mai mult.
happy
si daca plangi in somn, te trezesti plangand= o sa se intample ceva bun.
stai calm/a.e de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ai pacate si ca trebuie sa iti spui in fiecare seara rugaciunile si du-te sa te spovedesti atunci aproape sigur nu vei mai avea vise urate funda?