| blackspygirl a întrebat:

Ar fi ciudat daca as spune ca imi urasc nasa?
Stiu ca suna ciudat dar voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Genessis a răspuns:

Pana la urma, asta nu depinde de tine. Ura e un sentiment care se declanseaza involuntar, nu poti sa vezi o persoana diferit de cum este ea, nu poti schimba adevarata ei personalitate, ci trebuie sa inveti sa te conformezi. Cred ca nu ar trebui sa iti incarci sufletul cu ura, pentru ca te afecteaza, intr-un fel sau altul. Multe sentimente de confuzie, incertitudine, faptul ca vei pune la suflet orice lucru spus, orice lucru facut. Cel mai bine e sa ridici capul sus, sa infrunti tot ce viata iti ofera, insa sa stii ca indiferenta e cea mai buna masca protectoare impotriva rautatii, diferentei dintre oameni. Incearca pe cat posibil sa o eviti, tu sa iti traiesti viata ta, ea pe a ei. In cazul asta, ai numai de castigat. Bafta!

| blackspygirl explică (pentru Genessis):

Waw! Incerc dar e greu, eu am avut incredere in ea iar ea ma tradat si intr-un fel mi-a distrus viata! sad

4 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Părerea ta despre o persoană nu are legătură cu gradul de rudenie.
Dacă ţie nu îţi place o persoană, nu îţi place şi gata. Nu contează că ţi-e naşă, mătuşă sau verişoară.

| BornToBeLoved a răspuns:

Daca ai motiv bun, e normal! Incearca totusi sa ramai in relatii bune cu ea, e bine pentru sufletu tau! Te pup

| blackspygirl explică (pentru BornToBeLoved):

NU pot sa raman in relatii bune cu ea, eu am avut incredere mare in ea si ea m-a mintit ca ma iubeste si ca imi vrea binele au fost doar de fatada :'(