| anonim_4396 a întrebat:

As avea nevoie de putini bani si m-am gandit sa-mi vand un lantisor de aur. Pot face asta la o oricare bijuterie sau numai la amanet pot? Cam cat as primi pe el? (este destul de subtirica, dar putin mai lunga). Trebuie sa am 18 ani sa il vand? (nu am inca atat)

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Doar la amanet! trebuie sa ai buletin preturile variaza de la amanet la amanet, si functie de cate grame si carate are bijuteria pe care vrei sa o vinzi astfel de 14 K - 65 / gram si 18 K - 80/ gram

| DiscoverTheSecret a răspuns (pentru luiza):

Si nu trebuie sa am neaparat peste 18 ani?