| deni_6616 a întrebat:

As avea o intrebare si va rog sa raspundeti cat mai multi deoarece sunt foarte curioasa.De ce uni ginecologi sunt de acord cu metoda calendarului cu perioada fertila, iar atatia oameni nu sunt.Sunt 2 grupuri contradictorii cum s-ar zice.Eu una cred ca poti ramane oricand insarcinata, dar de ce unele perosnae sunt sigure ca nu se poate sa ramai daca foloseti perioada aceasta cand nu esti fertila.Cum e de fapt, metoda calendarului chiar functioneaza daca ai ciclu regulat sau nu?

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Pentru ca e o metoda aproximativa! are multe variabile! depinde de organism, de clima, de alimetie, de precizia cu care calculezi, etc!

Răspuns utilizator avertizat