| IeaMariaAndreea7 a întrebat:

Unde ma pot angajata la 17 ani abia impliniti,in Bucuresti?

Ideea e ca peste tot unde am incercat, spun ca trebuie sa am 18 ani, sau sa am nu stiu cati ani de experienta.Ma gandeam ca poate stii voi un loc care sigur angajeaza de aici, fie si ca ospatar.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 17 anisori, te poti angaja imediat la gradinile de zarzavat, la serele de flori, la munca campului, ca-i primavara sau la ingrijitul rondurilor de flori de prin parcuri.
Ospatarii se angajeaza PESTE 18 ani, fiindca nu au voie sa primeasca copii minori care au pe mana alcool, fiind ilegal.

Poate tu vorbesti de lucrat la curetanie prin restuarnate, depozite, spaland pe jos, spaland wc-uri la terase sau gradini de vara, ca doar atat este permis unui copil minor.

| IeaMariaAndreea7 explică (pentru Violleta2022):

Violeta,cred ca ai gresit site-ul. Facebook-ul tot albastru a ramas.Am auzit ca primesti ceva reducere pentru ochelari daca ai peste 45 de ani. Prima data te informezi, dupa comentezi.O seara frumoasa, sa va bucurati de cafeluta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru IeaMariaAndreea7):

Cu asa educatie si mentaitate, tot la maturat strazi si spalat wc-uri ajungi, fiindca tot necalificata ramai.

Răspuns utilizator avertizat
| MistarGoGu a răspuns:

Daca ai ceva talent la actorie *( nu obligatoriu ) poti sa iti faci cont pe UCast o platforma pentru casting de film / reclame!
Inclusiv participare in public la emisiuni tv! Nu este nevoie de experienta sau studii! Iar In Bucuresti oportunități sunt destule pe aria asta! Chiar si part-time!
Persoane care au un look deosebit *( seamana cu anumiți actori ) sunt platiti bine la figurație specială!
Daca stii bine o limba străină / sau ai o voce plăcută au si pe partea de dublaj de voce!

| MistarGoGu a răspuns:

UCast.ro iti faci cont! Pui câteva poze dupa regulamentul de acolo. Completezi chestionarul cu opțiuni de filme / reclame in care vrei sa joci si cam asta este tot!
Apoi cauti in sectiunea " Anunturi de casting " sa vezi in Bucuresti ce oferte au! Aplici unde crezi ca te potrivesti dupa cerințele lor! Baftă!

| elennaionela14 a răspuns:

La Kaufand ai incercat?

Răspuns utilizator avertizat