| biancaaioa a întrebat:

Asta vara am intalnit un baiat de care imi place (mrg si el ma place). El e a 8 -a si eu a 6-a... m-a intrebat asta vara daca vreau sa fiu cu el si eu m-am speriat ( fiind o persoana foarte timida) si i-am spus ca nu vreau. Acum as vrea sa fiu cu el pentru ca mi-am dat seama ca il plac... dar mi-e foarte firca sa intru in vorba cu el pe fb.Ca daca as vorbi cu el sau daca am fi impreuna le-ar zice colegilor lui ca e impreuna cu mine si ar rade de mine... (nu stiu de ce imi fac scenarii de astea in cap ). Eu stiu ca inca ma place pentru ca am o prietena care a vorbit cu el sapt trecuta si i-a spus ca inca ma place... ma gandeam ca as putea sa-mi fac curaj sa vorbesc cu el cand intram in vacanta de vara, ca el va fi a 9a si nu o sa mai fie prietenii lui in scoala... dar mi-e teama ca nu o sa ma mai placa la cat l-am respins... deci... ce as putea sa fac? (P.S.: Stiu ca nu prea are sens chestia asta laughing )

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa fii mai deschisa la comunicare, stiu ca esti inca micuta, la 12 ani primeaza prietenia cu fetele si mai rar cu baietii, dar daca nu te simti confortabila cu el, nu-i nimic, poti sa-l ocolesti!
O sa ai timp si de baieti, in cativa ani de acum inainte!

| corbulalbrosu a răspuns:

Incercarea moarte n-are. Deci incearca, deci te lupta. Nu are rost sa iti faci scenarii deoarece de obicei in realitate totul se intampla cu totul in alt mod. Succes.