| AndreeaGIuliaa a întrebat:

As avea si eu o intrebare putin mai ciudata. Eu stiu ca inaintea si in timpul menstruatiei cantarul ne arata cu pana la 3 kg mai mult, iar aceste kg disapr asa de usor cum au si aparut. Eu sunt la o dieta si am ajuns sa am 48 de kilograme. In prima zi de menstruatie cantarul mi-a aratat dimineata 49, 6 kg. Mi-am dat seama ca este din aceasta cauza si nu m-am panicat. Mie ciclul imi tine cam in jur de 4-5 zile, cu eliminari de sange foarte mici. In a 5 a zi m-am urcat pe cantar si mi-a aratat 49, 2..si sunt foarte speriata. Se poate intampla sa iti arate mai mult cantarul si dupa menstruatie?

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu are nici o legatura ciclul menstrual cu kilogramele.

| Mangustă a răspuns:

Nu prea are legatura menstruatia cu kg, insa din cauza ei se poate sa-ti fi schimbat putin ritmul. Mai exact te simteai obosita si ai dormit mai mult, poate ai mancat mai mult fara sa-ti dai seama si de astea. In primele luni, cand incepi sa e dezvolti iei in greutate foarte usor in timpul mestruatiei, insa in rest nu afecteaza.