| Tacii a întrebat:

As dori niste carti pentru vacanta...am 10 ani si nu-mi plac cartile de genu albinuta buclucasalaughingceva mai serios.de exemplu am citit dumbrava minunata si nu prea mi-a placut.prea fantastic

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Daca vrei sa citesti o carte serioasa. atunci citeste Provocarea Zeilor - Erich von Daniken!
...e interesanta mai ales fiindca tot ce zice este adevarat! ...nu fictiune!
http://www.okazii.ro/......tion-.html

| Morphine21 a răspuns:

Ciresarii-Constantin Chirita
La Medeleni-Ionel Teodoreanu.
Mara-Ioan Slavici.
Elevul Dima dintr-a saptea.
O vara de dor.
Morometii.
De veghe in lanul de secara.
Colt alb.
Doi ani de vacanta.
Romanul adolescentului miop.
Jurnal intim.
Daca vrei sa afli mai multe despre ele cauta pe google sau trimite-mi id-ul tau.big grin

| xcandyoyo a răspuns:

Eu am citi morometii toate volumele ti le recomand.mi-au placutwinking

| Piticuuu a răspuns:

Charles Dickens -David Copperfield, Oliver Twist
Jules Verne-Copii capitanului Grant
Hector Malot-Singur pe lume