| galaxygirl13 a întrebat:

Buna, ma numesc Andreea am 13 ani si vreau sa va cer ajutorul. Eu sunt foarte timida, rusinoasa.Nu am curaj sa fac nimic, iar cand stau langa persoanele populare din oras tremur efectiv. Sunt in a 8 a, am si evaluarea anul asta, sunt stresata la maxim. Am prieteni alaturi de mine dar nu m-au ajutat prea mult...Ma simt prost din orice fac, nu pot sa uit nimic. Exact cand sunt fericita imi vin in cap momentele jenante si se strica tot.Stiu ca am o viata frumoasa fiindca sunt sanatoasa si am oameni alaturi de mine, dar ma simt foarte rau. Daca fac o prostie in fata unor oameni plang si ma urasc pentru ceea ce am facut.Nu exista zi in care sa nu ma simt prost.Am nevoie de ajutorul vostru.
Da, am fost la un psiholog, nu, nu m-a ajutat.
Am mai multe intamplari jenante dar o sa va spun doar una pentru care ma simt prost.
M-a salutat cineva, si eu doar am ridicat mana, am zambit si m-am intors.
Foarte greu de crezut, pentru asta am suferit 3 zile.

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

LuL, foarte draguta intamplarea ta. Nu te mai ingrijora atat.Gandesti prea mult pentru binele tau, fa si tu ce fac restul si vei vedea ca nu te musca nimeni.Iar acele persoane "populare" nu sunt cu nimic mai speciale decat esti tu, doar ca vorbesc si socializeaza mai mult.

| galaxygirl13 explică (pentru WaterDrop):

Nu pot, am o stare proasta pentru ca m-am facut de ras foarte tare din cauza unei chestii.

| WaterDrop a răspuns (pentru galaxygirl13):

Nu prea inteleg chestia cu facutul de ras.Ai facut alte persoane sa rada, ceea ce este un lucru bun, deci ai facut o fapta buna.Ar trebui sa te bucure asta. Nu privesti situatia cum trebuie.