| Uncensor a întrebat:

As dori sa aflu o informatie in legatura cu student work and travel. Se poate daca ai dosar penal pentru ca am avut un accident si am 1 an jumate cu suspendare. Am lovit un copac si am avut alcolemia peste limita.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te in sentinta la conditiile suspendarii conditionate a executarii pedepsei. Daca n-ai interdictie de a parasi tara atunci se poate aplica pentru aceasta, bineinteles daca condamnarea nu te impiedica.