| ionutbeach a întrebat:

As dori sa vorbesc cu o fata am 16 ani as vrea un exemplu cum se vorbeste cu o fata

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Întrebarea e pe bune?
Logic, vorbești cu o fată de 16 ani, la fel cum vorbești cu restul oamenilor. Oamenii sunt oameni, indiferent de vârstă! De ce vrei te prefaci că vorbești într-un anume fel doar pentru a o impresiona? Nu ți se pare că dai dovadă de falsitate?
Începi o discuție într-un politicos, folosind formulele de salut! După, presupun că e la liceu, o întrebi cum îi merge la școală, dacă se descurcă, și chestii de genul ăsta.
Trebuie să fii inventiv, nu te poți baza pe un scenariu fix, pentru că nu joci un film, asta e realitatea!

| Roseonlight a răspuns:

Well cand incepi o discutie, intotdeauna o sa inceapa de la banalitati(varsta, scoala, ce ar vrea sa faca pe viitor..etc.)apoi ajungi la ce ii place ce nu ii place, muzica, filme etc. Dupa ajungeti la povestit intamplari din trecut amuzante, apoi importante si discutile devin mai serioase(e totusi important sa fi cat de cat amuzant, nu o plictisii). Daca ai observat discutile devin din ce in ce mai profunde si pana la final ori vrea sa iasa cu tine ori te friendzone-aza pentru ca place deja pe altcineva(indiciu:vorbeste de baiatul respectiv mult si cu un ton visator). Oricum ar iesi tu esti mai castigat pentru ca acumulezi experienta pe care nu o ai pentru ca probabil esti foarte timid.