| Pasagerclandestin89 a întrebat:

As dori și eu niste sfaturi cum as putea sa nu mă mai atașez așa de repede de persoane.
Mă atașez foarte repede de persoane și urăsc asta. mi-aș dori sa nu mai mă atașez așa de repede ????????????

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să analizezi ce vrei, să fie clar pentru tine, în fiecare caz.

| Donsavas a răspuns:

Încearcă să nu i mai vezi mai apropiați de tine de cat sunt si aminteste ti sa fi empatic cu tine mai mult. Nu uita! Oameni sunt peste tot iar tu esti tu si rămâi cu tine.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Vezi numai partea lor negativă big grin dar totuși să fii atent că poate unele peroane chiar merită să te atașezi de ele happy

| CinevaAnonimă a răspuns:

Atasarea de oameni nu prea aduce rezultate bune. Poți scăpa dacă îți găsești o ocupație mai interesantă, dar fii atent să nu devii prea retras.

| Roxana19928 a răspuns:

Incearca sa iti setezi anumite standarde personale pe care acea persoana pe care tu o vrei in viata ta trebuie sa le indeplineasca prin simplul fapt ca sunt ei insisi, daca prezinta standardele respective in mod natural, alegi ce vrei sa faci mai departe