| Lorenuta2000 a întrebat:

As vrea ca la aceasta intrebare sa raspunda doar fetele. Sunt in clasa a 6-a si ma intrebam daca in a 7-a, la anatomie invatam despre menstruatie, pentru ca m-as simti cam aiurea daca baietii din clasa ar afla despre asta. Mie mi se pare ca "informatia" asta ar trebui sa ramana intre fete.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea temerea ta e putin justificata.Mentruatia e ceva absolut normal.Mai devreme sau mai tarziu vor stii si baietii.Si oricum sunt baietii care stiu mai bine etapele ca unele fete( din cate am citit eu aici).Si daca ma gandesc bine, e bine ca si ei sa stie.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu are rost sa te simti aiurea, oricum baietii stiu mai multe ca fetele in ziua de azi

| AtateaConditii a răspuns:

Ce o sa faci la liceu cand o sa vorbiti despre boli cu transmitere sexuala? Vorbeste cu profesorul si intreba-l daca raman si baietii.

| zurick a răspuns:

Nu-ti face griji, are profesoara grija de asta.La noi in clasa cand a venit vorba despre asta baietii s-au dus la sport, iar noi fetele am rmas in clasa.

| TheDifference a răspuns:

De parca ar fi cine stie ce secret de stat laughing) pana ca si copii de gradinita (poate exagerz putin) stiu ce e aia laughing)

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Da se predă. Profu nostru nu are nici-o scârbă.Nu mai sunt timpurile alea că dacă îţi vedea unu piciorul eşti curvă

| Lorenuta2000 explică:

Mersi tuturor pentru raspunsuri( exceptie blademaster).

| Mădiiiiie a răspuns:

Profesoara mea ne-a spus de acum si normal, baietii din clasa mea au inceput sa rada, dar daca ai o profesoara ca a mea care sa le inchida gura elegant, atunci n-o sa fie problema happy Si nu ai de ce sa te simti aiurea, e ceva normal si nu putem sa schimbam asta!

| brunetta24 a răspuns:

Stai linistita are profesorul grija de asta.La lectia despre menstruatie cand eram eu la scoala, ei bine profa a scos toti baietii afara happy. Oricum mai devreme sau mai tarziu vor stii si ei ce inseamna asta.

| BladeMaster861 a răspuns:

laughing na eu sunt baiat baga unghia in gat. Crezi ca noi nu stim cei aia menstruatie. In plus profesorul scoate baietii afara si trimite la fotballaughing

| ctlaida a răspuns:

Cu sigurata ai dreptate dar baietii din ziua asta detin aceasta informatie de foarte mici.Nu trebuie sa te simiti aiurea deoarece asta este ceva normal si inseamna SANATATE, este ceva ce toate fetele au mai devreme sau mai tarziu...