| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Aș vrea o carieră în domeniul IT, în special în zona de informatică și anume programare. Ce facultate să aleg / se potrivește mai bine unei persoane ca să devină programator?
Eu m-am gândit la Facultatea de Automatică și Calculatoare, la Politehnică în Timișoara.
Cum vi se pare?

Dacă aveți alte sugestii, vă ascult, preferabil ca facultatea să fie în zona Timișoarei.

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut.
Eu am terminat ETC la poli in Timisoara si as putea sa iti dau cateva detalii despre AC daca vrei.
Da, daca vrei sa te faci programator poti sa apelezi fara probleme la cea facultate, daca treci de admitere. Acestea sunt cele mai bune din zona vestului. Daca vrei numai programator, atunci sa alegi sectia CTI, altfel (Desi asta iti recomand) sa alegi IS, pentru ca o sa faci si foarte putin hardware si este mai bine, parerea mea.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te intereseaza strict partea de software ai nu si aia de hardware atunci nu prea are rost AC ul ci o facultate de mate info