| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să fac câțiva bănuți din traduceri, de exemplu din engleză în română sau chiar și în italiană.
Știți cumva un site unde pot să mă înscriu sau unde este căutată această chestie?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti inati licentele de traducator si apoi cauat sa-ti pui ofera pe internet.

| sierra1 a răspuns:

Ai drept de ștampilă? (adică ești autorizat pentru traduceri?) - să știm cum te indrumăm...

| MariannN20 a răspuns (pentru sierra1):

Nu am

| sierra1 a răspuns (pentru MariannN20):

"să fac câțiva bănuți din traduceri"

cam greuț in condițiile date și in care, oricine are acces la traduceri online

| MariannN20 a răspuns (pentru sierra1):

Păi cum pot obține acea ștampilă?

| sierra1 a răspuns (pentru MariannN20):

Niște acte:
Cerere-tip de inscriere (pe www.examentraducator.ro)
Copie dupa bulletin
Copie legalizata dupa diploma de bacalaureat
Copie legalizata dupa certificatul de nastere
Copie dupa certificatul de casatorie/divort (daca este cazul)
Copie documentului ce atesta plata de inscriere

și niște cunoștințe in materie vezi aici ce și cum:
https://www.culturadata.ro/examen-traducatori/

| haileewatson a răspuns:

Upwork.com
Freelancer.com