| Anonymus11111 a întrebat:

As vrea sa ma transfer la un alt liceu in semestrul II(cl.IX). Sunt repetent la mate.n am nicio sansa sa scot. Scoala unde as vrea sa ma transfer m ar accepta...insa scoala unde sunt(cea mai buna din judet) nu vrea sa ma lasa sa plec... ce as putea sa fac?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Liceul actual nu te poate impiedeca sa pleci, CA al liceului actual da doar un aviz si nu o aprobare. Liceul unde vrei sa te transferi aproba sau nu transferul si, daca il aproba, liceul actual n-are ce sa faca.
Si n-ai cum fi repetent la matematica numai dupa un semestru. De altfel nici la sfarsitul anului, daca ramai corigent la numai la matematica, nu ramai repetent ci vei sustine examen de corigenta. Repetent ramai doar daca esti corigent la 3 sau mai multe materii.
Asa fiind poti depune cerere de transfer, la sfarsitul sem.I.