| Immortality a întrebat:

As vrea sa stiu ce efecte are Ketamina asupra omului?
Daca se gaseste in toate farmaciile si se vine minorilor?
Ar putea sa'mi faca rau daca as lua ketamina?

2 răspunsuri:
| GigllyMandy a răspuns:

Ketamina este un anestezic general (veterinar)care e distribuie initial in creier, unde realizeaza concentratii de 3-5 ori mai mari decat cele plasmatice, dupa care se redistribuie in tesuturi mai putin vascularizate. Este un drog si are actiune toxica asupra organismullui. POti face hipertensiune.si iti provoaca stari emotionale detasate de realitate(adica halucinatii) Ca si orice alt drog provoaca dependenta si cel mai des provoaca intoxicatia cronica! Say no to drugs! ciuss! P.s: Da ai putea sa-ti faci mult rau! Orice ar fi infrunta realitatea!

| chokingvictim a răspuns:

Ketamina nu provoaca dependenta decat daca iei zilnic 1 luna, poate(dar daca iei des isi pierde efectul).e foarte ok.dar orice(inclusiv alcool, poate mai rau alcoolul) in exces dauneaza