| Kristinake a întrebat:

as vrea sa stiu cum as putea sa'mi perfectionez imaginatia, adica la limba romana sa fiu mai buna?

11 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Imaginatia la limba romana?

| Luissa123 a răspuns:

Citeste carti captivante sau priveste filme cu ceva fantastic in ele

| MâţaD a răspuns:

Sa citesti cat mai mult, sa creezi compuneri, sa citesti compunerile altora...

| anUcy a răspuns:

Ce mai bun metoda pe care o recomanda si toti profesorii este sa citesti cat mai mult...happy

| lui a răspuns:

Cat mai bine ar fi sa citesti romane, schite, nuvele...chiar poezii,iti imbunatatesti si vocabularul si vei sti mai multe expresii /iti recomand:d-l goe, revedere(Mihai Eminescu), micul print, print si cersetor...si sa fii cat mai odihnita cand citesti

| RuxRawrr a răspuns:

Citind.

| sensa a răspuns:

Citind? mergand la piese de teatru, expozitii?

| Chikarita a răspuns:

Citind mai mult,diferite carti,reviste,articole, basme, orice...viseaza cu ochii deschisi mai bine zislaughing.Eu la compunerile de la limba romana ma puneam in acea situatie si descriam pur si simplu.E adevarat, ca sa compui ceva frumos trebuie sa dai ce e mai bun din tine, sa dezvolti o idee pana la capat si sa iti si placa bineinteles.Succes

| Miruu12 a răspuns:

Trebuie doar sa fii mereu foarte atenta la ore! big grin :*. Si eu mi-am dorit mereu asta si am reusit pentru ca am ascultat mereu cu atentie ce spunea profabatting eyelashes

| Ensem a răspuns:

Sa citesti romane si reviste...

| ioana1911 a răspuns:

In timpul liber incearca sa citesti mai mult. wave