| Denis777 a întrebat:

As vrea sa topesc in diferite forme plastic,la ce temperatura se topeste? cum as putea sa il topesc iau ceva de plastic in pun intr-un recipient de fier si apoi pe foc, am auzit ca ar fi mai simplu cu pungi se topesc usor ceva pareri?(lipsa de activitate)

1 răspuns:
| ViperyX a răspuns:

Se topesc la o temperatura destul de maricica in jur de 90 Grade Celsius, Si cel mai usor de topit ar fi aragazul recipient de fier foc chibrit si Voilaa, fundita mea!