| mitytyk a întrebat:

As vrea si eu o idee va rog ...se aproprie sarbatorile si as vrea sa le petrec alaturi de prietenul meu dar ai mei nu ar fi de acord ( parintii nu au fost niciodata de acord cu el si nici nu stiu ca sunt cu el )... ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna
De ce nu incerci sa ai o discutie cu ei despre asta sa le spui ca acesta este baiatul care te iubeste care te respecta si nu iti doresti decat sa fii cu el si ca ei sa fie de acord... vorbeste cu ei si zile ca tu esti fericita alaturi de el si numai asta conteaza si ca si ei au iubit in tinerete si ca inimii nu ii poti poruncii
Vorbeste cu ei macar spune-le aceste vorbe si nu te despartii de el chiar daca nu sunt de acord panala urma o sa cedeze. sukkes si lupta daca tu iti iubesti prietenul fa tot posibilul sa fi cu el si ca ai tai parintii sa inteleaga situatia
te pup:*
papa

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De ce nu spui si ce varsta ai, probabil asta e motivul pentru care parintii nu iti dau voie si in cazul asta au dreptate. Vorbeste cu parintii tai si invita baiatul la tine acasa, daca ii convingi e ok.

| AndreeA_4571 a răspuns:

Buna mistytyk!

Ar trebui sa le demonstrezi parintilor tai ca el este un baiat minunat si cuminte(care nu se imbata cu fiecare ocazie si apoi se cearta cu tine).
Asa, poate ei il vor accepta.
Iti urez succes!

Andreea. :*

| LCD a răspuns:

Spune-le ca te petreci alaturi de prieteni la cineva acasa happy banuiesc ca faci asta oricum...stabiliti o ora...locatia.eu stiu.stai cu ei daca chiar trebuie, apoi la o anumita ora, te intalnesti cu iubitul tau happy mai departe te descurci tu happy bafta :*

| sorin16 a răspuns:

Avand in vedere faptul ca parintii tai (inca) te intretin nu ai ce face. Accepta ideea ca nu iti poti petrece Craciunul cu el si ca o sa recuperezi clipele pierdute ulterior.

| denisaalexandru01 a răspuns:

Pai, sti si eu sunt in aceeasi situatiesadsi sper ca pana l urma sa ma lase... cred ca cel mai bine artrb sa vb cu ei si sa ii faci sa inteleaga, si sa le dai cat mai multa incredere cand le spui asta.Pentru ca poate de asta nu sunt de acord, sau, nu stiubig grin:*:*:*
Iti doresc mult succes.Sa te lasa, pentru ca stiu cum esad uff...

| Al3ka a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu parintii tai... si demonstreaza`le ca iubitul tau este un tip de traba si cumintewinking... pup vezi ce faci si poate ne spui si noua >big grin

| mitytyk explică:

Am 17 ani, sunt singura la parinti, iar ei nu inteleg ca am crescut si se poarta de parca as fi mik...

| mitytyk explică:

Pai am 17 ani, dar parintii ma considera tot mik...

| katy666 a răspuns:

Sunt de acord cu adelyyy! e cel mai bine asa depinde si de varsta... daca sa spunem ai 14-15 nu cred ca ar fi de acord sa faceti sarbatorile singuri... dar ca sa fii cu el.nu cred ca ti-ar interzice, cel mai sigur sa vezi ce gandesc ai tai "convoacai" la o discutiewinking te pup si multa bafta>big grin