| abaalexandra a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat de o idee ceva? vreau sa imi petrec noaptea de revelion cu prietenul meu dar nu stiu unde si nici cum mentionez eu am 16 ani iar el 17 ani...si parintii mei su nt de acord cu el si invers dar nu ne lasa acasa la unu dintre noi singuri sau si el nu vrea sa mergem in tabara cu licfeul spune ca vrea intimitate dar cum? noi suntem din constanta! ce am putea face va rog ajutatine cu o idee ceva un sfat va roggggggggggg multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ne fortezi sa-ti dam consintamantul inaintea parintilor, eticii scolare. Ei bine nu se poate, nu are dreptul nimeni sa o faca. Dar pune-ti o intrebare simpla:daca ti se intampla ceva, la cine strigi, pe cine suni, cui te adresezi?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Parintii cred ca esti inca mica si au dreptate, esti minora. Vorbeste cu ei sa il inviti acasa la tine, daca sunt si parintii nu cred ca vor fi probleme.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pai in tabara aia sigur gasiti si o camera in care sa fiti doar voi doi.
Daca nu, la niste prieteni si tot asa: cautati o camera pentru voi.

| adeana a răspuns:

Cred ca o petrecere mai restransa ar fi foarte potrivita. Gasiti si alte cupluri care isi doresc acelasi lucru si organizati voi o mini petrecere. Cu parintii e mai greu, ca nu prea le vine usor sa inteleaga ca au copii asa de mari, care vor sa fie singuri cu prietenii lor.
Discutati cu ei, aratati-le ca pot avea incredere in voi, ca sunteti cuminti sau responsabili si aveti sanse sa scapati de gura lor.
Have fun, dar sa aveti grija ce faceti pe-acolo. Sa nu te prind ca scrii peste 2 luni ca nu ti-a venit stopul. da? happy

| sandulache a răspuns:

Buna.
Eu zic ca au dreptate parinti poate daca erai baiat te lasa, dar find fata e ceva normal sa nu te lase, dar poti face asa, simplu.Cum au zis colegi de pe sit, megeti la preteni si va distari si cand vreti sa ramineti doar voi doi va retargeti unde va singurei dar sa nu fiti observati ca dupa aceia iesa vorbe iar vorbe dar daca faceti ceva cum ar fi sex facti protejat mai bin si mai sigur pentru voi.Bafat multa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un cuvant, parintii stiu ce vreti, noi stim ce vreti, si voi stiti ce vreti? nici nu trebuie sa asteptati revelionul.revelionul este o noapte obisnuita de petrecere cu prietenii cu familia. puteati sa taceti din gura si gaseati voi o metoda sa ramaneti singuri de revelion.acum toti sunt cu ochii pe voi.parerea mea este ca trebuie sa va ascultati si parintii.ca sa nu ai tu de suferit.mai ales tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fi mentionat si de cat timp sunteti impreuna, as fi putut da un raspuns mai relevant. dar tind sa fiu de acord cu tepeswinking. cel mai bine ar fi sa petreceti revelionul la niste prieteni comuni. in primul rand va distrati mai bine, decat doar voi doi. si cand aveti chef sa fiti doar voi doi, va retrageti intr-o camera, sigur se gaseste big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa imi petrec seara de revelion cu prietenul meu dar...suntem prea micutzi...eu am 12 iar el 14 mda asta e