| Assiral a întrebat:

As vrea si eu statusuri mai noi,mai speciale,de indiferenta si iubire, please

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Şi-ţi spun tare şi clar : Nu plânge pentru nimeni, e-n zadar

Fiecare om are un suflet, fiecare om merita un zambet, fiecare om are o sansa, fiecare om greseste macar o data

Iubind vei simti ca nefericirea nu tine pentru totdeauna

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi

Poţi uita o persoană la care nu ai ţinut, dar nu vei uita niciodată o persoană pentru care ai plâns. Poţi să nu uiţi nimic, dar să ierţi totul.

Fiecare om are un suflet, fiecare om merita un zambet, fiecare om are o sansa, fiecare om greseste macar o data

Iubind vei simti ca nefericirea nu tine pentru totdeauna

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi

Poţi uita o persoană la care nu ai ţinut, dar nu vei uita niciodată o persoană pentru care ai plâns. Poţi să nu uiţi nimic, dar să ierţi totul.

Nu am nici o imagine, nu am nimic trăiesc doar în amintiri.

"Ţi-am spus te iubesc, si iti JUR ca inca te iubesc

ursuletii nu te imbratiseaza inapoi, dar uneori ei sunt tot ce ai.

privirile ce se termina cu un zambet
sunt mereu cele mai frumoase

Unii te ignoră acum, dar mai târziu o să aibă nevoie de tine

Intodeauna ai nevoie de cineva drag langa tine

Sa nu plangi niciodata dupa cineva care nu te merita

O inima este asemenea unui paharOdata ranita niciodata nu va m-ai fii la fel!

As vrea sa scriu pe o piatra"imi lipsesti"apoi sa o arunc in tine sa vezi si tu ce mult ma doare lipsa ta

Unde au fost momente frumoase, sunt si amintiri

Daca ti-as calca inima in picioare, ce zici ai simti la fel ca mine? Mi-ai intelege durerea?

Un "te urasc"poate fii te iubesc Idiotule!

Iubirea ete o carte. dupa sute de pagini intotdeauna va scrie sfarsit

Imbratiseaza-ma puternic, doar de atat am nevoie

O imbratisare poate inlocui 1000 de cuvinte de cele mai multe ori!

Cand iubeti per cineva..meriti sa lupti pentru el indifferent ce sanse ai

Rămân împăcată cu gândul că într-o zi o să-ţi vină rândul

Nu uita Intodeauna este cineva pentru care esti Cea mai importanta persoana

Sunt clipe din viata noastra care si peste 10 ani tot acolo vor ramane in inima mea

Te iubeşte chiar dacă nu-ţi zâmbeşte

Orice s-ar intampla iubirea nu va disparea

Vreadoar atentia ta...sa o strangi in brate si sa ii spui ''te iubesc, pitica meA''

Orice ar fi ...eu te voi iubi

Singurul lucru pe care il vreau de la tine e IUBIRE

Tine capul sus chiar daca doare nu le da satisfactie celor care vor sa te vada suferind

Daca as putea da timpul inapoi nu as schimba nimic pentru ca stiu ca alaturi de tine eram fericita

Nu o uita chiar daca ea iti spune sa o facii

Ai reusit sa ma faci sa te iubesc...iar apoi ai reusit sa ma ranesti

Nu te pot uita, tu esti inca prezent in inima mea

Crezii ca o sa imi treaca supararea cu un simplu ''Te iubesc''scumpete, am nevoie si de fapte, nu doar de cuvinte

Nu ii da satisfactia de a te vedea plangand arata-i ca nu iti pasa ca te-a ranit ca iubirea lui nu insemna nimic chiar daca el era totul pentru tine

Chiar daca ma doare trebuie sa zambesc chiar daca iubesc trebuie sa tac dar cand sentimentele incep sa vorbeasca nu mai am ce sa ascund

Ţi-am spus te iubesc, si iti JUR ca inca te iubesc

Ca amintirile raman indiferent de ce-ar urma.
Poti sa rupi si pozele. Le vei lipi n-apoi candva.

Femeia nu te iartă, mai tare te apasă, când ţi-e lumea mai dragă pleacă şi te lasă.

Nu vreau tipul de relaţie " Oh, ce frumoşi sunt împreună ". Ci tipul de relaţie " Oh, cât de fericiţi sunt împreună

Nu ştiu cât mai pot îndura indiferenţa ta. O să îţi dai seama ce-ai pierdut când nu voi mai fi a ta.

Orgoliul te face să calci oamenii în picioare, chiar şi pe cei care-i iubeşti

Toate lucrurile care te rănesc, de fapt încearcă să îţi dea o lecţie!

Suferi pentru că el e singurul din a ta inimă, chiar dacă nu e singurul din lume.

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

2 răspunsuri:
| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Poate candva o sa iti dai seama, si o sa iti dispara karma.O sa iti dai seama ca te-am iubit si din partea ta am avut doar de suferit.

Nu m-ai meritat, acum m-ai pierdut.Nu regret tot ce din dragoste am facut.Imi pare bine ca mi-am dat seama, ca era mai bine daca o ascultam pe mama.

Imi dau seama ca tu nu m-ai meritat, nu imi pare rau pentru ce s-a intamplat.Intr-o zi iti vei da seama, dar gata! S-a terminat drama!

Merg în club, acolo unde te-am cunoscut. Tot acolo vreau să te şi uit!

Când o să te trezeşti tu că mă vrei lângă tine, o să-ţi zâmbesc cu altcineva lângă mine.

Şi dacă crezi că o să aştept pentru totdeauna să te hotărăşti, trezeşte-te la realitate, nu ştii cât de mult greşeşti.

M-am săturat să aştept şi să tot aştept după tine. N-ai nici un motiv să crezi că n-o să iasă bine!

Sper ca iti vor fi folositoare! :*