| nico1996 a întrebat:

Daca eu am de la medic o scutire pana la o anumita data si nu imi trece pana atunci si trebuie sa imi prelungeasca scutirea pe inca cateva zile , si ea imi cere aceeasi scutire cum se face corectura?Ca odata doctorita mie mi-a scris peste si se vedea cat de cat k i corectat si medicul de la scoala mi-a spus ca nu asa se face o corectura. Deci cum se face?

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Medicul trebuie sa iti elibereze inca o adeverinta, nu sa corecteze pe cea existenta deja; sau iti elibereaza o alta cu toata perioada in care ai lipsit.

| AdiSR a răspuns:

Spune-i medicului care-ţi dă scutirea să-ţi elibereze o altă hârtie la mână. Explică-i că medicul şcolii nu îţi ia în considerare o scutire modificată şi o să ai probleme.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Orice corectura de acest gen se face numai de catre cel care a emis documentul.In cazul de fata, medicul poate face corectura, apoi sa puna din nou parafa si semnatura.Bafta.