| Geo_4096 a întrebat:

Aseara am visat ca ma jucam in pat cu un caine micut. Ce inseamna asta? Si acum 2 seri am visat ca eram afara si pisica mea facuse pui morti. Erau cativa pui morti pe langa mine straight face. Asta ce mai inseamna?

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Câini mici înseamnă prieteni credincioşi.
Să vezi o pisică înseamnă mânie ascunsă sau duşmănie.
Un pui de pisică murdar (sau mort) înseamnă probleme serioase care vor apărea neaşteptate.

| MenInShadow a răspuns:

Nu pot spune ca visele nu sunt reale, nimeni nu cunoaste 100% creierul uman, adica eu luni seara am vistat, ca o fata imi zicea "auzi? ne intalnim la magazin pe la 8 ca sa mergem la scoala sa semnam alea?". Si marti eu trebuia sa ma duc la scoala, si uitasem. adica eu uitasem luni ca a doua zii trebuie sa ma duc la scoala, si mi-am adus aminte dimineata dupa ce am visat.
Dar nu trebuie sa va speriati la fiecare din asta, ca si eu am avut vise ciudate, cu varcolaci, si unele vise mi se repeta, ala cu varcolaci a fost part 1 si part 2. in part 1 s-a intrerupt brusc, ca mi-a sunat ceasul, si in part 2 cam la fel.
Oricum, chestia cu catelul micut poate insemna ca vei primii ceva, care-ti va placea, nu neaparat un catel, poti primii un alt animal, sau un obiect.
Si chestia cu pisica cu pui morti poate insemna ca un animal de-al tau, poate chair pisica, v-a naste pui morti, sau nu neaparat animal, o ruda de a ta poate naste un copil mort. Acuma eu nu stiu daca ai sau nu rude insarcinate, eu dau raspunsurile logik, ca daca ma apuc sa scriu semnificatii vise, da niste raspunsuri la vise asemanatoare ca ale tale, care nu au absolut nici o legatura.