| cryss4 a întrebat:

De la o perioada visez doar rau. cel putin unul din vise se repeta cam in fiecare seara... ca eu impreuna nu un om ( nu il cunosc) si cu un caine suntem urmariti de lume, de politie si mereu trebuie sa ne ascundem pentru a nu ne prinde, si ne ascundem in diferite locuri pe care cica le sapa acel caine care e cu noi...

Si aseara am visat ca eram undeva ( un loc necunoscut) cu foarte multe usi .si acolo cunoscusem un grup de oameni ( nu erau religie ca mine ) si ma indragostisem la prima vedere de unul dintre ei. si ne jucam impreuna... si ne ascundeam de restul a nu afla de noi.si la un moment dat cineva imi da ordin sa mor, dar inainte sa mor trebuia sa ingrop un vapor(parca) in pamant pe langa locul in care urma sa ma omor iar eu eram tare suparata pentru ca iubeam pe cineva si nu il puteam parasi. ceva de genul straight face. imi puteti spune va rog frumos ce inseamna?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Visele in general sunt doar "imagini" ale subconstientului.
Mai mult ca sigur aceste vise/cosmaruri sunt temerile tale. Ti-e frica de faptul ca te vei indragosti de o persoana pe care la scurt timp o vei pierde.Cainele simbolizeaza de obicei cel mai bun prieten al omului...deci s-ar putea sa ai pe cineva care stii ca va fi mereu langa tine si nu te va lasa la greu. Legat de persoana pe care nu o cunosti...probabil simbolizeaza faptul ca ai mare incredere in oamenii pe care nu ii stii asa bine.Ai incredere in oameni.Nu ar trebui sa ai... oamenii sunt rai in general si isi urmaresc propriul lor interes aproape mereu.
Locul cu multe usi poate simboliza faptul ca esti pusa intr-o situatia in care ai mai multe variante din care trebuie sa o alegi pe cea mai buna. Urmand calea pe care ai ales-o...intalnesti oameni noi care se vor impune in fata ta (din moment ce iti da ordin sa mori si tu. te omori)

Sunt doar temeri de-ale tale.Visele pot fi interpretate... dar interpretarea lor poate fi gresita de multe ori. Cert este ca vorba ce vehiculeaza cum ca "ce visezi se indeplinesti" nu este adevarata.Sunt doar temerile tale ce se adeveresc. Din moment ce te temi de o anumita chestie... e normal ca s-ar putea intampla...pentru ca daca nu ar exista acea mica probabilitate de indeplinire a temerii...nu ar mai exista acea temere. E logic...nu?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu inseamna nimic.Probabil te framantata niste ganduri.Mira

mira
| mira a răspuns:

Nu inseamna nimic.Probabil te framantata niste ganduri. Mira

mira
| mira a răspuns:

Nu inseamna nimic.Probabil te framantata niste ganduri.Mira

cristian
| cristian a răspuns:

Bazaconii.

| Simon a răspuns:

Poate te va ajuta http://www.dictionarvise.com/. Eu nu stiu sa-ti explic visele, pare rau. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna k atunci cand te vei indragosti nu vei putea fi langa el... asa cred

| cryss4 explică:

Iar eu plangeam. ca nu vroiam sa parasesc lumea asta deoarece era pe lume cineva pe care eu ikl iubeam ( nu cel de care m-as fi indragostit la prima vedere )...