| AntonDemian a întrebat:

Asta este o intrebare complicata.
De ce e asa trista viata?
Spre exemplu, ganditi-va ca maine veti muri. In afara de familie cine va plange la inmormantarea voastra?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Viata nu e trista e un dar daca tu asa gandesti asta e

| OldSoul a răspuns:

Viata este trista pentru ca cel mai adesea asa ne-o facem noi.
In loc sa ne bucuram de simplele lucruri care ne fac fericiti, noi stam si ne plangem de ce nu avem viata extravaganta pe care o dorim, si totusi nu facem nimic pentru a o avea.
Daca maine as muri? Sincer, nu as vrea sa planga nimeni dupa mine, eu unul nu vad moartea ca fiind o tragedie, eu o vad ca fiind ceva mai pozitiv, pana la urma si tu spuneai ca viata-i trista, deci prin urmare moartea ar trebui sa fie ceva de bucurie.

| GreenVoid a răspuns:

Dracu si nici el.CainelelaughingCe conteaza cine va plange? Tu la cate inmormantari ai plans? Tu traiesti ca sa aiba cine sa te planga? Viata nu e trista decat daca asa o vezi tu.Mereu vor exista posibilitati si schimbari oricat de pesimist ai fii.Deci chill ca timpul le rezolva pe toate.

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

As plange eu dupa tine

| AntonDemian explică:

Acum gaditiva daca chiar credeti ce ati scris

| GreenVoid a răspuns (pentru AntonDemian):

M am gandit.Si chiar cred