| ralucaralu a întrebat:

Astazi am primit tezele la fizica si am luat o nota mica. Mai multi s-au dus sa intrebe"nelamuririle" pe care le au legat de nota lor. Si eu am mers pentru ca la un exercitiu la care eram sigura ca e bine nu mi-a punctat.Profesoara mi-a spus ca acum mi-am completat pe lucrare, si s-a luat de mine pentru ce nu am facut. Nu am putut sa ii spun nimic pentru ca nu ma credea si inainte unii colegi chiar au facut asta. Pe langa faptul ca am luat o nota mai mica decat meritam, am si scazut in ochii profesoarei. Nu pot sa vorbesc cu ea pentru ca nu vreau sa deschid subiectul asta si oricum nu ma va crede. Urasc nedreptatea si din cauza asta mi-am stricat si media foarte tare. Uneori ma gandesc de ce trebuie sa se intample chestiile astea, si de ce mie? Eu nu am completat nimic dupa pe lucrare, ea a gresit cand a corectat. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu ai ce face...sad
singurul sfat care ti-l pot da este sa inveti la celelalte testari si astfel vei creste in ochii profesoarei happy

| anabela_5777 a răspuns:

Ralu imi pare sincer rau pentru tine si te inteleg deoarece sint mama unui baiat care a trecut printr-un asemenea moment. Sfatul meu pentru tine e acelasi ca si pentru fiul meu:nu te necaji pentru o nota mica vor urma altele mai mari si atunci profesoara ta isi va da seama ca a gresit.Capul sus si arata-i ca ai puterea de a merge mai departe.Succese multe.