| maria91r a întrebat:

Astazi ma intalnesc cu baiatul de care imi place de cateva luni. dar mi-e frica...nu m-am mai sarutat pana acum(nu am 17 ani).tremur toata.am nevoie de sfaturi.va rog. daca ma intreaba daca vreau sa fiu cu el ii spun da din prima?

Răspuns Câştigător
| cappodonna a răspuns:

Deci ai sau nu 17 ani? Oricum pentru a putea sa al saruti si a exersa cat decat...trebuie sa ai grija sa nu al musti din greseala sau sa dati dinti in dinti...cauzele astea sunt foarte intalnite. Exerseaza cu limba in palma sau pe incheietura.Ideea e sa faci miscari circulare. El ca baiat trebuie sa ia initiativa si el sa te sarute, tu doar trebuie sa ai raspunzi sarutului.Nu e mare filozofie...depinde de la om la om nu e un singur fel de sarut ''frantuzesc'' unii o fac prin miscari circulare altii ati baga' ''limba in gat'' de te sufoca, altii de abia daca simti cand te saruta. Ideea e sa fii finuta. Succes si sa imi dai de stire cum a fost.Numai bine

12 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

DA din prima

| Ruxyana a răspuns:

hee hee
esti de abia la inceputtongue...
nu trebuie sa-ti fie teamawinking...vei stii sa sarutiwinking
vine de la sinetongue
de ce sa nu-i spui da din prima?happy
acum depinde de tine daca vrei sda pari ca te lasi greu...winking
dar mai bine ii spui din prima da.winking
si daca el nu te intreaba ...incearca sal intrebi tuhappy
multa bafta si succes in continuare:*:*

Răspuns utilizator avertizat
| dEutSa_8892 a răspuns:

Daca il placi spune-i da... din prima! k s-ar putea sa fie genul de baiat care nu e insistent...deci...happy

si nu-ti fie teama. asa am fost si eu candva...happy dar dupa am constatat k ink stiu sa sarut... timpul nu te lasa sa "uiti" cum se saruta happy

| adeana a răspuns:

Nu te mai gandi atat, lasa-te dusa de val. Ai sa vezi ca nici nu conteaza daca ai mai sarutat sau nu.
Daca iti place de el, iti place cum te simti cand esti cu el si daca iti place cum saruta atunci lucrurile o sa vina de la sine si n-o sa mai fie nevoie de nicio intrebare sau vreun raspuns.
Have fun.

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Totul va fi spontan, nu ai de ce sa-ti faci griji...

| WhiteWings a răspuns:

Sarutul nu esti o problema.trebuie sa te lasi doar purtata de val.in legatura cu faptul daca a trebui sa stai cu el trebuie sa iti dai singura seama de asta pentru ca tu il cunosti si stii cum e. te-as sfatui sa incerci si sa ai mare grija de tine pentru ca nu ai experienta si nu stii la ce te poti astepta din partea unui baiat.mult succes:*

| Linda a răspuns:

Nu e bine sa te saruti cu cineva de la prima intalnire. Il poti intreba de pilda de ce ar vrea sa fie cu tine. Gandeste-te la ce iti spunes si vezi daca se potriveste cu ce-ti doresti tu pentru o prietenie. Esti mai neinlargul tau la primele intalniri dar dupa aceea te obisnuiesti. Dupa ce cunosti mai multe despre el parerea mea ca poti sa spui daca vrei sa fie ceva de mai lunta durata sau nu.

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Da normal
big grin
nu ai dc sa tremury
primul sarut e ceva unyc:X
no sa uiti!
nu`ti fie teama spune DA
pana nu-l pierzi!

:*
succes!>big grin

| naya a răspuns:

Ohh ce dulce esti :*

| single17 a răspuns:

Pfai... ce tare esti... dc tremuri? frica? nu trebuie... daca e baiatul de care ai uh nevoie o sasi dea seama si o sa aiba el grija sa nu-ti mai fie frica. pai da spune-i Da DIN PRIMAtongue...

| single17 a răspuns:

Pfai....ce tare esti...dc tremuri? frica? nu trebe ...daca e baiatul de care ai uh nevoie o sasi dea seama si o sa aiba el grija sa nuti mai fie frica..poi da spunei Da DIN PRIMAtongue...