| maya a întrebat:

Astazi stau si plang inchisa in casa... m-am despartit de prietenul meucrying.

Sa va povestesc:
Vineri seara el a iesi intr-un bar cu inca un prieten de-al sau, iar eu am iesit afara cu o prietena si a mai venit inca un baiat, iar mai tarziu varul prietenului meu. Dupa aprox 1ora si ceva, m-am inalnit cu prietenul meu, si s-a suparat ca dc am iesit afara...
Ieri i-am dat o gramade de mesaje si nu mi-a raspuns decat la cateva.Aseara l-am intrebat daca vine la mine acasa si nu mi-a raspuns la mesaj nici atunci(pentru ca era suparat).
Eu m-am hotarat, si am plecat cu inca 6 fete in discoteca, iar dupa ceva timp a inceput sa ma sune si sa imi dea mesaje sa ma intrebe daca sunt in discoteca. unul din mesaje era"Daca esti in discoteca ai pus-o cu mine. Poti sa iti iei adio de la mine".
Am mai avut de la el dupa aceea cam 20 de apeluri si vreo 5 mesaje. si pana la urma am vorbit cu el si mi-a zis ca ne despartim, pentru ca eu stiam ca nu ii place sa ma duc in discoteca singura si totusi am facut-o(mentionez ca el se mai duca singur din cand in cand, dar nu statea mai mult de o jumatate de ora)...

As vrea sfaturile voastre... ce mesaje sa ii trimit. vreau sa ne impacam.eu il iubesc foarte mult...

13 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Daca te iubeste te ierta, nu are de ce sa-si arate capriciile. ok, poate la diskoteca iti mai interzice, da chiar afara sa esi. asta e kulmea. cineva care tine la tine. te iubeste atunci el iti doreste binele. vrea k tu sa te simti bine...
scrie-i k nu are de sa se supere.Altadata o sa-l anunti cand esi din casa. Daca vrea sa se impace inapoi cu tine. iti va skri. sh va face el primul pas :*

| albastrel a răspuns:

Eheee.cam greu cu baietii astia...eu zic sa ii dai un singur mesaj sa ii spui ca iti pare rau, ca il iubesti mult si ca vreti sa va impacati... sa se gandeasca bine daca e bine ceea ce face si ce vrea si sa nu dea cu piciorul unei relatii de... luni/ani. apoi ii mai spui ca tu nu ii vei mai da nimic (mai bine e sa il lasi un pic in pace pentru ai trece supararea) si ca daca mai vrea sa fiti impreuna astepti un semn din partea lui...bafta!

| simoSTAR a răspuns:

E vita ta ca ai tacut si ai acceptat...de ce acceptati diferentele astea...ca baiatul are voie si tu nu...atunci cand ai o relatie nu inseamna sa renunti la viata ta...nu inseamna ca trebuie sa iesi numai cu el... daca el se supara si iese nu inseamna ca tu trebuie sa stai inshcisa in casa...sa ii arati lui ca suferi? sa ii inspiri mila? sa te caute cand are el chef? repet... e doar vina noastra, a fetelor ca tacem si inghitim

Răspuns utilizator avertizat
| iulia_5454 a răspuns:

Pai stai un pic ...adica de ce sa nu te duci in disco fara el? nu ai voie sa iesi cu fetele? el de ce iese cu prietenii? da'cine se crede? pai dac aiti face din astea acum, gandeste-te cum ar fi daca va casatoriti? nu cred ca merita sa suferi dupa el.

| Guitarlove a răspuns:

Eu zic sa-l mai lasi o vreme! Adica tu nu ai voie sa iesi afara? Si din cate am inteles nu era singura in discoteca, ci cu prietenele! PREA GELOS! laughing El de ce mai iese cu prietenii? Din moment ce nu prea iti raspundea la mesaje, aveai dreptul sa te duci cu prietenele tale unde vroiai!
Si ca sa te impaci cu el, nu`i mai trimite mesaje. incearca sa va intalniti " intamplator" si tu sa-l impresionezi, nici macar o privire. fa`l sa vina singur la tine.winking Imbraca`te cat mai provocator. si iesi cu una dintre cele mai bune prietene si spune`i sa te ajute!winking Asa o sa-l pacalesti pe fraier! tongue. Si scuze ca`i zic fraier. dar mai mult el te domina oh go on. Si intr-o relatie nu barbatul domina, ci femeia! Succes!

| frumusikaubita_7133 a răspuns:

Ignoral.Asa te va dori mai mult...Este doar putin gelos ca ai putea sa iti gasesti vreun alt prieten si sa il dai pe el la oparte...si mie mi s-a intamplat la fel cu prietenul meu. Dar l-am ignorat o vreme si el s-a dat la bine iar... Sper sa iti mearga.love struck.Nu imi place sa te vad cand suferi.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maya, fii desteapta si nu-l lasa sa te "coordoneze". Nici daca ati fi castoriti nu cred ca trebuie sa iti impuna ce sa faci si unde sa nu mergi daca nu sunteti impreuna. El poate iesi cu prietenii si tu nu poti cu fetele? Eeeee, asta nu e bine. Sunteti tineri si in vacanta deci nu stati in casa daca celalalt nu este disponibil. Daca tot tu trebuie sa iti ceri iertare si sa il rogi pentru impacare atunci...ma dezamagesti. Si pentru ce sa ii ceri sa va impacati? ce ai gresit? sau tu nu esti libera? esti la stapan? Ia fa-i niste fite si vezi cum vine inapoi. Ce naibii, va place sa va comande cineva? Pai atunci mai bine sa va comande parintii decat un strain. Fiti free fetelor pana cand sunteti libere, apoi vine casatoria, copiii si adio discoteca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta-te ci indiferenta si ai sa il apropii mai mult. arata-i ca t poate pierde .si va merge, crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna vreau sa stii ca si eu m-am despartit de prietenul meu si vreau sa ma impac cu el k tin la el fffffff. mult dar a fost alegerea lui, el a zis ca vrea sa ne despartim asa ca nu ai ce sa i faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai consumi. daca el are voie tu de ce n-ai avea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i ce simti, spune-i ca ai facut lucrurile alea pentru ca vroiai sa te distrezi si ai mers la disco pentru ca vroiai sa ii arati ca poti si fara el.toata lumea stie ca baietii se enerveaza repede, daca te iubeste se va impaca cu tine si va uita tot, e un fel de test o sa vezi daca il trece, baftawinking si ai si tu dreptul sa iesi cu fetele. o fi el iubitelul tau dar nu se poate compara cu o prietena plus ca daca iti indepartezi prietenele nu e prea bine pentru ca tot o sa va despartiti nu o sa fiti toata viata impreuna, gandeste-te bine si ia o decizie cat mai bunawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel cu o prietena si suntem despartite cam de 1an si 2 luni nu stiu ce sa fac dar, stiu ce o sa faci tu.
Fi atenta ce o sa faci:iesi cu alt cineva cam 4luni si sa vazi ca iubitul tau o sa te vrea inapoi.happy
Asa o sa fie!