| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire daca se poate sa ma ajutati in special fetele. Deci aseara am iesit cu prietena mea si cu alti 3 prieteni comuni pe afara, in oras si ne-am gandit sa ne ducem la un pub undeva la karaoke. Zis si facut, doar ca am cautat in zadar tot Ploiestiul un local cu karaoke. Apoi ne-am gandit sa ne ducem la discoteca, doar ca eu nu am vrut, pur si simplu nu aveam chef de discoteca iar prietena mea s-a cam suparat putin pe mine zicandu-mi ca daca nu merg eu nici ea nu vine ca nu se duce fara mine. In fine, pe drum spre discoteca ea a inceput sa planga si sa nu mai vorbeasca cu mine si binenteles ca nici dupa o juma de rugaminti nu a vrut sa-mi spuna ce are iar eu m-am suparat la randul meu pe ea si am plecat acasa lasand-o pe ea sa se duca singura la discoteca. In fine, dupa toata noaptea a vorbit prin mesaje cu mine spunandu-mi intr-un final ce avea (nu era suparata pe mine, avea cu totul altceva nu conteaza ce, ca e irelevant) dar s-a suparat pe mine ca vezi domle de ce am lasat-o singura si ca ne despartim si chestii d-astea. Dupa ce ne-am mai certat noi putin, i-am spus ca o iubesc, ea raspunzandu-mi la fel si spunandu-mi ca orice ar face sau ce zice eu sa stiu ca ea ma iubeste. Acum nu mai vorbeste cu mine, i-am zis sa iesim sa ne vedem, sa vorbim si nu vrea sub nici o forma. Eu sunt cu ea de 8 luni si ceva si mie unu mi se pare absurb sa ne despartim din cauza prostiei asteia ca de ce nu am fost si eu la discoteca cu ea. A da si la un moment dat mi-a mai reprosat ca nici ea nu vroia sa se duca dupa ce a vazut ca am plecat eu dar nu a avut ce face pentru ca statea destul de departe si nu avea cum sa ajunga acasa asa ca o fost nevoita sa se duca chiar daca nu mai vroia. Deci, voi ce aveti de spus?

2 răspunsuri:
| TheJoint a răspuns:

Pai, prima optiune ar fi sa o lasi sa pastreze distanta, ma refer nu o mai 'cocolosi' si ii va veni ei dorul de tine. Daca trece prea mult timp, incearca din nou, daca mai ai rabdarea necesara.Si la faza ca e absurd sa va despartiti din cauza asta,poate pentru ea a insemnat mai mult toata faza,si nu ai observat,ori vrea sa va despartiti si nu a gasit alt motiv.A doua optiune,ar fi sa o intelegi,poate ea nu vrea sa cedeze din prima, dar nu o lasa, poate isi doreste putina drama, explica-i ca e o situatie prea neinsemnata ca sa strice relatia, cateva ore de suparare pentru aproape 8 luni de fericire.Sunt cazuri mult mai 'dramatice', sa spun asa, si tot reusesc sa treaca peste, daca se iubesc cu adevarat.Deci am ajuns unde vroiam.Va iubiti indeajuns? Si dupa spusele tale, ca orice ar face ea, sa stii ca te iubeste..sunt sigura in proportie de 85% ca nu vrea sa va despartiti, este ceva trecator..iertati-va reciproc. Bafta happy

| AlexandruWWW a răspuns:

*juma de ora de rugaminti