| unknownboy a întrebat:

Ati avut vreodata momente in viata cand simteati ca, cade cerul pe voi, ca aveti o greutate mare pe umeri? Ca nu mai puteti pur si simplu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da, am avut si inca multe si cu siguranta voi mai avea!
Esentialul este ca am trecut peste, la fel cum vei reusi cu siguranta sa faci si tu.Tot ceea ce ti se intampla acum va trece, pentru ca viata pana la urma merge mai departe orice ar fi!
Sunt sigura ca acum nu crezi asta si ca simti ca nu mai poti continua, ca orice ai face este in zadar si ca esti obosit sa lupti.Tot ce iti trebuie este putina motivatie! Daca vei avea pentru ce sa continui ( si cu siguranta ai) o vei face si vei vedea ca toate problemele se vor dispera!
Trebuie sa incerci sa te ridici singur de jos, sa nu astepti ajutorul cuiva, pentru ca e bine sa te bazezi mereu pe tine si sa crezi in tine mai mult decat in oricine altcineva, pentru ca viata este doar in mainile tale!
Ai grija de tine si intodeauna gandeste pozitiv.A fost facut un studiu psihologic ca oamenii care gandesc pozitiv se descurca mai bine sa iasa din situatii problematice decat cei negativisti.
Bafta! ^_^

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am avut si momente grele ca orice om.

| fluturas a răspuns:

Chiar asa ca, cade cerul peste mine nu laughing
dar era cand simteam ca nu imi pot, asa vreo 5 minute si apoi imi reveneam si imi ziceam ca trebuie sa potwinking

| Adela50 a răspuns:

Da,au existat foarte multe momente de genul asta, in care imi venea sa iau campii si simteam ca nu mai am puterea sa merg mai departe, dar mergeam cu capul sus.

Răspuns utilizator avertizat
| ThePunisher a răspuns:

Sigur ca da! toti trecem prin momente dificile, dar nu trebuie sa iti pierzi speranta si intotdeauna trebuie sa gandesti pozitiv. daca te gandesti ca greul va trece si apoi va veni binele, asa va fi, trebuie doar sa crezi. iti doresc sa treci peste orice obstacol! numai bine!

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Uneori chiar daca esti copil ai greutatile tale Iar toti cei care se uita la noi de sus uita ca si ei au trecut prin asta si ne pun o gramada pe cap. Iar acum mi-a iesit o medie de cacao si simt ca imi vine sa ma inchid in casa si sa nu mai ies de acolo La scoala cand vine vorba de chestia asta imi vine sa intru in pamant sa ma evapor Mai ales at cand ma ridica profa in picioare si eu spun ce spun aaa... Adica cum este sa stai toata dimineata sa inveti la o materie si apoi sa aud aaaaaa.cand ma ridica profa in picioare si dupa 7, 8 stai jos este penibil in ziua aia ma simt de parca imi vine s mor Timpul este asa de scurt materiile sunt multe dovleacu meu le memoreaza... nici nu mai zic cum daca stau 3 ore sa invat o lectie si iau 8. Nu mai pot imi vine sa explodez. Iar dupa toate astea mai stau acasa si cu bunicii si am eu o bunica care e din alea istericele si ma disper si nu glumesc Dupa ce tipa la mine o jumatate de ora si eu nu am voie sa zic nimic aud fraza: " DC AI FACUT ATA SCANDAL" bCand aud replica asta imi vine sa-mi au lumea in cap si sa plec Dar astea toate ma terorizeaza acum cand vin tezele si mai ales anul asta cand am facut-o lata Peste toate astea mai am si cea mai scumpa pisicuta din lumeingerasul meu care ma face sa ma simt cel mai bine si mamaie vrea sa ma separe de singura mea scapare de la tot calvarul din jur.I s-a pus eipata ca nu mai vrea pisica in casa Mai ales ca a intrat in calduri si e speriata de bombe cand o scot afara si nu am incredere sa o las afara singura Ma lua o durere de cap de la toate astea, dar ma simt mai bine acum Mai am o problema dar nu o pot spune aici( si nu este de aia)

| LauraMarshall a răspuns:

Cu siguranta.iar tot ce incerc cand se intampla astea e sa stau deoparte.sa evit contactul cu lucrurile astea, dar e aproape imposibil oricat de bine "ascuns"ai fi.

| ASimpleUser a răspuns:

De multe, dar intotdeauna in caz ca te apasa o minciuna e bine sa recunosti suferi consecintele rapid, iar dupa poti sta linistit
fundita pls!
ca am cont nou si vreau si eu niste funda

Răspuns utilizator avertizat