| anonim_4396 a întrebat:

Ați avut vreodată sentimentul că nu ați făcut alegererile potrivite în viață? Eu termin facultatea în vară și m-a lovit chestia că am făcut alegerea greșită cu această facultate. Mereu mi-am dorit să lucrez în domeniul medical ca și asistent sau medic veterinar, dar mereu m-am lovit de teama că nu voi intra la medicină, m-am temut că voi pierde timpul degeaba învățând, iar alții mai buni mă vor înlocui. Ei bine, acum am realizat că ceilalți nu au nimic în plus față de mine, îmi doresc să învăț din greu și să reușesc, dar anul acesta este imposibil, am licența + încă o sesiune de examene de dat. Credeți că merită să fac pauza un an și să îl sacrific învățând pentru admiterea la medicină de anul viitor cu riscul de a pierde acest an dacă nu voi intra sau sună mai ok să mă înscriu la școala de asistenți începând de anul acesta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este mai intelept sa termini facultatea asta si apoi sa te focusezi pe alta.
Macar ai una terminata, ca in caz de nu iei la medicina peste 1-2 ani, sa nu regreti ca ai pierdut finalizarea macara a unei facultati.

| Donsavas a răspuns:

Mai bine te înscrii la școală de asistenți. Dacă crezi Ca poti face fata la medicina, spor!

| BilaRomânească a răspuns:

La ce facultate ești