| pinkystyleツ a întrebat:

♥♥♥Ati inceput deja sa vopsiti ouale de >Paste?:-♥♥♥ Daca da in ce culori si ce decoratiunii de paste ati mai pus? Voturi.

Răspuns Câştigător
| Robbe a răspuns:

Buna, de pasti m-am gadint sa vopsesc ouale in doar 2 culori si anume:rosu si alb(culoarea originala a oului).
Rosu simbolizand sangele domnului;
Albul simbolizand credinta.

P.S:Anul trecut am facut ouale in toate culorile si pe deasupra am pus si "costum".

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Buna!
mama a vopsit azi ouale,cu ajutorul meu,desigur big grin
le-a vopsit rosii, galbene si violet(combinatie de rosu cu albastru)
au iesit ffoarte frumoase big grin
decoratiuni:
am luat un cosulet micut, si ceva.nu stiu cum sa zic.niste iarba facuta din hartie glasse portocalie, o fata de masa cu iepuri, si 2 iepurasii cu magnet care i-am lipit de frigider. i

| push2gl a răspuns:

Pe langa traditionalele oua rosii anul asta am vopsit aurii(gold)

| RoxXxiIi a răspuns:

Buna big hug
Azi o sa le vopsesc laughing
Adica imediat big grin
Toate o sa fie rosibatting eyelashes
Ca decoratiuni smug
Am lipit pe geamuri smug
Iepurasi chatterbox
Si deala big grin
Si pe usaa la intrare am lipit niste chesti din alea cu oua rosi si paste fericitlaughing

| Emma_5553 a răspuns:

Pai... daca vrei un model natural inearca asa: ia un ciorap si o frunza care iti place tie dar mai mica! (ciorapul sa fie de dama nu licra alb, din ala subtire maro ) Pune frunza pe ou, baga-l in ciorap, dupa care il pui la fiert! dupa 15-20 minute il scoti, desfaci ciorapul si frunza si iese un ou cu model si colorat! Daca, nu vrei asa, poti face acelasi lucru cu o floare etc poti folosi ciorapi de mai multe culori, chiar roz, rosu, etc eu asa fac! fundita?