| anonim_4396 a întrebat:

Voi in ce culori va vopsiti ouale de pastele acesta?

Răspuns Câştigător
| NintendoHackers a răspuns:

Folosește vopsea roșie! Deoarece de Paște sărbătorim învierea lui Hristos, iar roșul reprezintă sângele lui Iisus când a fost răstignit, această culoare se potrivește cel mai bine!

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Rosu, galben si albastru

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Soacra-mea mi le vopseste; ea este gospodina batrana care face ciorba buna.winking laughing laughing laughing

| HazelEyes77 a răspuns:

In toate nuantele de vopsea existente in comert.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi nu vopsim ouă de paște. Cărui fapt biblic se vobsesc ouăle?

| Victoria18 a răspuns:

Rosu. Pentru ca reprezinta sangele domnului Iisus Hristos. Nu sarbatorim carnavalul ca sa le vopsesc in toate culorile.