| MeMeMeMeMe a întrebat:

In ce culori vopsiti ouale? big grin

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Rosu,galben,albastru,verde

| SuperMagicSmile a răspuns:

Cu toate culorile vantului.

| Chαяtreux a răspuns:

Rosu. Cam asta-i specificul. ouale verzi si albastre nu semnifica nimic.

| CautNume a răspuns:

Rosu, albastru, galben, mov, verde, portocaliu.

| andypandy_2709 a răspuns:

Rooz laughing, intotdeuna va fi rooz.

| Vans a răspuns:

Nici măcar nu vopsesc. Am primit câteva de la o vecină, deci nu mai am nevoie.

| Iubibilăă a răspuns:

Eu le voi vopsi cu rosu. Tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu, Albastru, Verde si Galben.

| Yasmin875 a răspuns:

Rosu,galben,albastru si verde.

| fadnox a răspuns:

Negru (ulei ars)

| piTiCcu a răspuns:

Rosii,deoarece o femeie a lasat la picioarele lui Iisus, cand acesta era pe cruce, un cosulet cu oua, cat s-a rugat. Cand a terminat rugaciunea, s-a uitat la oua si acestea erau rosii de la sangele scurs. S-a bucurat, considerand ca e un semn ca rugaciunea i-a fost ascultata. Si de atunci, cica, traditia vopsitului oualor.
Bye, bye.

| Diavolcata a răspuns:

Toate happy

| ZeHelp a răspuns:

Rosu, deoarece este culoarea ce reprezinta semnificatia pastelui.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
De obicei le vopsesc in rosu dar cred ca de data asta pe langa cele rosii voi face si verzi, albastre si galbene.

| RalucaTyan a răspuns:

Rosii, galbene, verzi si albastre, tu?

| MarianAlexandru17 a răspuns:

Rosu, e cel mai binebig grin

| RansleyGriswold a răspuns:

In Mov, Rosu, Albastru, Verde, Galben, Protocaliu SI COMBINATII DE CULORI big grin