| Rioko a întrebat:

Ati patit vreodata sa ii ajutati pe ceilalti si sa le rezolvati problemele dar pe ale voastre sa nu puteti?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da și nu o dată. Asta este.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Mereu. Dar pana la urma le dau de cap si problemelor melehee hee

| Bacemi a răspuns:

De foarte multe ori. Mai ales in relatii.

| Silvia a răspuns:

Dalaughing, asta ni se intampla multorahee hee. Ne pricepem sa dam sfaturi, dar nu si sa le punem in aplicarestraight face.

| Hmmmm a răspuns:

Da.si e si mai ciudat e ca era vb d aceeasi problema.astfel d chestii se intampla deoarece e mult mai usor sa dai un sfat unui prieten, deoarece nu esti implicat sentimental si emotional in acea situatie.in mom in care ti se intampla acelasi lucru si esti implicat sentimental si emotional nu mai gandesti la fel si d obicei iei decizii f proaste.

| Marii a răspuns:

Da, patesc deseori asa ceva. happy

| kidu_6779 a răspuns:

Da.Asa e natura omeneasca...cand ne gandim la o problema proprie, mintea ne este intunecata de circumstante, nu mai vedem totul ca pe un intreg.
In plus...sunt implicate sentimente ce te pot invalui intr-o confuzie totala.Caracterul uman este destul de complicat si din pacate nu am reusit sa imi infrang anumite probleme nici eu.thinking
De aceea e mai bine sa cerem sfaturile celor din jur...cu cat ne imaginam mai multe scenarii posibile legate de problema respectiva, cu atat ne apropiem mai mult de adevar.happy
Asta nu ne face ipocriti sau oricum ne-ar putea numi ceilalti, ci din contra...asta ne face oameni.happy

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Ce-mi pasa mie de ceilalti putin imi pasa ca cei mai buni pr ai mei au pobleme mari sa se descurce eu nu ma ajut decat pe mine si atatawinkingwinkingwinkingwinking

| Florry19 a răspuns:

Da.
Să dai sfaturi e cel mai uşor :-).
Dacă ştiu că pot ajuta, de ce să nu o fac?
Poate problemele mele sunt mai complicate decât ale persoane respective şi necesită mai multă gândire.
Oricum toţi trecem prin asta!

| Biutzuca a răspuns:

Da. dar sigur nu numai la prs-I-dar si la a-II-a sau-III-.adica nu numa eu ci si altii.cine stie