| zaranoell a întrebat:

Ati simtit vreodata ca cele mai importante persoane din viata voastra va ranesc nencetat in moduri diferite si asta nu inceteaza niciodata?
Ati fost vreodata raniti de vorbe spuse poate la nimereala si fara intentie de la o persoana iubita?
Ati fost vreodata prinsi intr-o lume in care nu exista speranta?
Ati simtit vreodata ca tot ce faceti e gresit?
Ati simtit vreodata ca nu mai puteti lupta?
Ati simtit vreodata ca vreti din tot sufletul sa schimbati ceva dar oricat va straduiti nu puteti face nimic?
Ati fost vreodata raniti din dragoste?
V-ati gandit vreodata sa puneti capat la tot pentru ca durerea sa se piarda prin lacrimile varsate de altii pentru voi?
Si daca DA, ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| ŞoSeŢeL a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. Sunt o persoana sensibila, emotiva...Plangeam si credeam ca viata mea nu are nici un sens.Ca Dumnezeu ma creat ca sa-si bata joc de mine, sa vada cum sufar. Nu stiam ce sa fac, eram oarecum disperata, nu stiam cum sa ma schimb, sa inteleg lumea...
Lumea e rea. Iti vrea raul. Sa imbolnavit de rautate.Pana si cei mai buni prieteni m-au tradau si vedeam ca persoanele apropiete se indeparteaza.ma simteam ca o povara.pentru toti.La un moment dat am inceput sa cred ca si daca as muri ''ei '' nu mi-ar duce dorul.Ma simteam oribil.Pana cand, verisoara mea s-a apropiat de mine si in scurt timp mi-a devenit cea mai buna prietena. Incepea sa-mi dea sfaturi si ne spunem una alteia ce avea pe suflet. Dupa a aparut Acel Baiat si mi-am dat seama ca lumea tine la mine si nu m-am mai simtit singura.Dar mai sunt momente cand sunt suparata si iar cred asta si tot ce pot face e sa astept, sa astept sa ma gaseasca lumea, care cu adevarat tine la mine si care vrea sa ma ajute. Ea imi da speranta.Si de acolo imi vine fericirea. Incearca sa treci cu vederea tot ce spune lumea.sau macar o parte. Incepe de la 0 si cautati cu adevarat prietenii. Vorbestele si spune-le ce ai pe suflet, de ce esti suparata sau cea ce te supara. Nu continua sa ramai in intuneric cum era sa fac eu. Cauta fericirea din tine si vezi partea frumoasa a vietii.

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Iesi din starea asta cat mai repede.
E periculoasa la modul ca... ultima idee,nu toti sunt asa puternici cat sa n-o puna in practica,o simti automat cu celelalte ganduri ce le-ai zis
Indiferent cat nu poti sau nu vrei sa vezi,viata continua,te rasplateste cumva la un moment dat,se compenseaza si iti va fi bine

Dar fa si imposibilul sa treci peste,aduna-ti toate gandurile,ura, respingere, tot ce-i posibil si aduna-te.

| mona a răspuns:

Cunosc senzatia asta dar pur si simplu nu poti sa faci nimic, trec de la sine

| Denysa2012 a răspuns:

Eu sincer mam ateizat si m-am inchis in mine, chiar aveam un gand de a ma sincide dar m-am gandit si na viata trebuie sa continue cu bune cu rele

| TheoBlack a răspuns:

Da este foarte foarte adevarat crede-ma mie mi sau intamplat toate adica cea mai buna prietena a mea pur si sumplu nu mai vrea sa fie prietena cea mai buna pentru ca s-a mutat la o alta scoala si si-a facut prieteni noi iar pe mine m-a lasat balta...mereu stau si ma gandesc la ea in fiecare minut al vietii mele dar se pare ca trebuie sa accepti viata asa cum este ea plina de rahat si nu pot face nimic vreau atat de mult sa ne impacam si sa stau din nou cu ea...pentru ca o iubesc si o voi iubii mereu dar ea tot nu intelege ca "prietena ei" profita de ea iar mie nu-mi place asta dar nu am ce sa fac pentru ca nu ma mai asculta deloc straight face mia sfasiat inima in bucatele de puzzle iar eu nu mai pot face puzzleul asta niciodata NICIODATA sad